نقد و بررسی بازی The Red Lantern

نقد و بررسی بازی The Red Lantern

سلام به مخاطبان محترم وب سایت Gamingles ممنونیم که همیشه همراه ما هستید. امروز هم با یک نقد و بررسی جالب و جذاب دیگر در خدمت شما هستیم، بازی ای که امروز قصد نقد و بررسی آن را داریم، The Red Lantern نام دارد و یک بازی در ژانر های Adventure game, Survival game، داستانی و Action game است که در تاریخ بیست و دوم ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ توسط کمپانی توسعه دهنده، برنامه نویس و بازی ساز Timberline Studio Inc برای پلت فرم های مختلفی شامل Nintendo Switch, Microsoft Windows و  Xbox One منتشر شده است. The Red Lantern که داستان جالب و قابل توجهی هم دارد، برای افرادی که از سگ ها خوششان می آید و عاشق این حیوان هستند بازی کردنش کاملا ضروری است. در ادامه به نقد و بررسی این بازی خواهیم پرداخت. اگر دوست دارید تا درباره داستان، نقاط قوت و ضعف، گیم پلی، گرافیک و موسیقی The Red Lantern بیشتر بدانید و یا خیلی از سگ ها خوشتان می آید، تا پایان این مطلب با تیم نقد و بررسی بازی های وب سایت Gamingles همراه باشید تا بتوانید برای خریدن یا نخریدن بازی The Red Lantern یک تصمیم درست و منطقی بگیرید. بدون اتلاف وقت سراغ نقد و بررسی این بازی جذاب و جالب می رویم.

The Red Lantern به طور کلی داستان ساده و زیبایی دارد که در طول بازی خط داستانی ثابتی داشته و از جزئیات بی خود و بی ربط به موضوع اصلی هم پرهیز شده است. داستان بازی The Red Lantern می تواند یکی از نقاط قوت اصلی این بازی باشد. چون که بازی هایی که در ژانر های اکشن و ماجراجویی هستند بیشتر روی گرافیک و گیم پلی تمرکز می کنند و اکثرا به داستان و موسیقی بی توجهی می کنند. اما The Red Lantern از لحاظ داستانی خیلی غنی است و در همین حین گرافیک و گیم پلی پر بازدهی هم دارد.

شما به همراه تیمتان که متشکل از ۵ سگ سورتمه ران ( شما سورتمه سوار هستید) در مکانی ناشناخته در وسط آلاسکا چشم باز می کنید. حالا این شما هستید که باید با مدیریت منابع کمی که در دست دارید مانند غذا، آب و لباس گرم و خیلی چیز های دیگر، تلاش کنید تا زنده بمانید و بتوانید خودتان را به یک مکان امن برسانید. نقطه قوت داستان بازی خودش نیست بلکه شخصیت پردازی خیلی قوی و جزئی است. مثلا هر کدام از سگ ها شخصیت، علاقه مندی، داستان، نیاز ها و توانایی های منحصر به فرد(یا منحصر به سگ؟!) خودشان را دارند که شما به عنوان صاحبشان نقش زیادی در شخصیت پردازی آن ها بازی می کنید. هم چنین باید تلاش کنید برای بهره مندی بیش از پیش از منابع در دسترستان و توانایی های سگ های همراهتان، آن ها را بشناسید و اعتمادشان را جلب کنید. به طور کلی داستان The Red Lantern روایت زیبایی از هم زیستی دو گونه انسان و سگ در شرایط سخت و کمک کردن آن ها به هم دیگر برای نجات پیدا کردن از این شرایط است. راستی مهارت های مدیریتی تان را هم فراموش نکنید، در طول بازی لازمتان می شود.

گرافیک بازی شاید در ابتدا یک گرافیک سه بعدی ساده و تمیز به نظر برسد، اما اندکی که به فضا های بازی دقت کنید می بینید که پشت طراحی ها خیلی فکر و ایده های خلاقانه بوده است. مثلا برای تداعی کردن اسم بازی یعنی همان The Red Lantern یا اگر بخواهیم به فارسی ترجمه اش کنیم “فانوس قرمز” در همه صحنه های بازی یک shade و سایه قرمز که احتمالا بخاطر فانوسی است که در بالای سورتمه تان آویزان است دیده می شود و همه فضاهای بازی یک های لایت قرمز روی خودشان دارند. اضافه کردن این جزء کوچک به جزئیات بازی باعث شده تا وجود فانوس قرمز و The Red Lantern هیچ وقت در طی بازی فراموشتان نشود.

گیم پلی بازی هم کاملا ثابت و عالی پیاده سازی شده و با گرافیک و خط داستانی کاملا هماهنگی دارد. همان طور که گفتیم در The Red Lantern تمرکز اصلی بر روی سگ ها می باشد و شما که در واقع شخصیت اصلی بازی هستید خیلی اهمیت خاصی ندارید، در گیم پلی بازی هم با دید اول شخص مواجه می شویم که دقیقا باعث می شود تمرکز بازیکن و گیمر به جای این که روی شخصیت اصلی باشد، روی سگ ها متمرکز شود.

حرف آخر

در پایان بهتر است به این اشاره کنیم که بازی کردن بازی هایی که اکشن و ماجراجویی هستند اما لزوما مبارزه و جنگیدن ندارند و بیشتر بر توانایی های فردی در نجات پیدا کردن تمرکز می کنند هر از چند گاهی می تواند تفاوت و تنوع خوبی باشد. به همین علت به نظر تیم نقد و بررسی وب سایت Gamingles بازی The Red Lantern یک بازی با ارزش و جذاب است که با توجه به قیمت حدودا ۲۵ دلاری در وب سایت Nintendo می تواند انتخاب مناسبی برای چند روز ریلکس کردن و لذت بردن از گرافیک بازی و داستان جالبش باشد.

Verdict

In the end, it is better to point out that playing games that are action and adventure, but do not necessarily have to fight and fight, and focus more on individual abilities to save, can sometimes be a good difference and variety. For this reason,  Gamingles review team thinks that the the Red Lantern game is a valuable and attractive game that, considering the price of about $ 25 on the Nintendo website, can be a good choice for a few days of relaxing and enjoying the game’s graphics. And the story is interesting.

7.9

نقاط قوت

  • خط داستانی ثابت و منسجم
  • گرافیک آرامش بخش با جزئیات جالب
  • دید اول شخص

نقاط ضعف

  • ضعیف بودن گیم پلی در بعضی بخش ها
8.5 گرافیک
7.5 گیم پلی
8 داستان
7.5 موسیقی