نقد و بررسی The Secret Order 8: Return to the Buried Kingdom

نقد و بررسی The Secret Order 8: Return to the Buried Kingdom

اثر The Secret Order 8: Return to the Buried Kingdom بازی ماجرجویی پازل،معمایی است که هشتمین اثر این فرانچایز بوده که به هیچ عنوان از لحاظ با کیفیت قابل مقایسه نیست با نسخه های پیشین که داستان خوب،گیم پلی و گرافیک متناسب داشتند.با ما همراه باشید با نقد و بررسی بازی The Secret Order 8: Return to the Buried Kingdom با gamingles.

بازی ویدیوئی معمایی سبکی در بازی‌های ویدئویی است که تأکید بر حل پازل دارد. انواع مختلف معماها می‌تواند بسیاری از مهارت‌های چالش‌برانگیز را مورد آزمایش قرار دهد که از آن‌ها می‌توان به منطق، الگوشناسی، حل توابع دنباله و تکمیل کلمات اشاره کرد. از بسیاری جهات، بازی‌های ویدئویی معمایی تفاوت چندانی با پازل‌های سنتی ندارند و چیزی که این سبک معرفی می‌کند محیطی منحصر به فرد است که به راحتی نمی‌توان آن را پشت سر گذاشت. بازی پیشه رو،The Secret Order 8: Return to the Buried Kingdom در ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ در کنسول های Nintendo Switch, PlayStation 4, Microsoft Windows, Linux, macOS, Macintosh operating systems, Xbox One منتشر شد.

داستان پادشاهی مدفن شده در معرض خطر است و دوستان قدیمی به کمک شما نیازمند هستند بار دبگر شخصیت اصلی داستان ساراپنیگون وارد عمل میشود موقعی مادر اژده ها فوت کرده و قلمرو بیشتر از هر موقع آسیب پذیر است.ناهنجاری های عجیب و غریبی در سراسر سرزمین ظاهر میشود و شیطان باستانی در تلاش است که در سری های قبل از سارا شکست خورده برگردد و انتقام خود را از سارا بگیرد و قلمرو پادشاهی را شکوهمندانه فتح کند.داستان بازی بسیار کلیشه ای است بعد از ساختن هشتمین اثر باز هم داستان مناسب را پیدا نکردن،در نسخه های اول داستان از کیفیت بهتری برخوردار بود ولی در نسخه هشتم اثری نیست که مخاطبین جدید را جذب کنه فقط آنهایی که طرفدار سری های قبل بازی بودند و زمان بازی کوتاه است که نشان دهنده کمبود داستان و گیم پلی را داریم که حتی چند ساعت بیشتر هم قادر به انجام دادنش نبودند که نشان دهنده ضعف خلاقیت سازنده ها است.

نقطه قوت بازی گیم پلی است که نسبت به نسخه های قبل خلاقیت به صورت محسوس مشخص نیست و فقط تلاش ضعیف برای نوآوری در گیم پلی و ساخت یک معمای دسته اول که خیلی موفق نبوده و بیشتر به عنوان یک معما معمولی و ساده است تا یک معمای هیجان انگیز و چالشی اما بازم جذابیت رو دارم ولی نه به نسبت نسخه های پیشین.
انتخاب اشتباه سازندگان در انتخاب کردن این مد گرافیکی در این بازی به دلیل اینکه سازندگان خواستار گرافیک متفاوت و بهتر نسبت به نسخه های پیشین داشتند که نتیجه معکوس و نامطلوب را حاصل شد که به یک گرافیک ساده و بی روح تبدیل میشد که احساس عجیبی نه از نوعه خوبش به آدم حس میداد.اما تنها نکته مثبت این مد گرافیکی فقط رنگارنگ بودنش بود.

موسیقی بازی تنها نکته منفی بود که در نسخه های پیشین وجود داشت ،که هنوز هم در این نسخه وجود دارد بدون تغییر سازنده ها سعی داشتند که همان حس و حال نوستالژیک رو القا کنند در این مورد که موفق نبودند، موسیقی تنوعش بسیار کم است بعد از مدت کوتاهی موسیقی ها تکراری میشود.
چیزی که بیشتر از این آزار دهنده است این است که سازنده های میتونستن این فرانچایز  زمانی در اوج به پایان برسانند که خاطره خوشی به یاد بگذارد یا حداقل زمانی که ایده و داستان مناسب داشتند وارد عمل میشدند.این پایان فرنچایز چیزی نبود که کاراکتر اصلی سارا سزاوارش بود اما حداقل پایانی داشت بر کسانی عاشق معما و پازل هستند.

حرف آخر

بازی The Secret Order 8: Return to the Buried Kingdom از لحاظ کیفیت و نوآوری با آثار پیشین قابل مقایسه نیست،اما برای طرفداران این فرانچایز خوشایند بود که باردیگر با سارا پنیگون ماجراجو همراه بشند و دغدغه هاش رو دغدغه خود بداند و وارد سرزمینی هایی که پر از ماجرا و چالش های خطرناک ومعمایی است قدم بگذارند برای آخرین بار.

Verdict

The Secret Order 8: Return to the Buried Kingdom is not comparable to previous works in terms of quality and innovation, but for the fans of this franchise, it was a pleasure to meet the adventurous Sarah Penningon once again and consider her concerns and enter the lands that It is full of adventure and dangerous and enigmatic challenges to step on for the last time.

5.5

نقاط قوت

  • گیم پلی مناسب
  • معماهای متنوع

نقاط ضعف

  • داستان کلیشه ای
  • نبود تنوع موسیقی
  • گرافیک و طراحی ضعیف
5 گرافیک
6 گیم پلی
5.5 داستان
5.5 موسیقی