نقد و بررسی Toolboy

نقد و بررسی Toolboy

استودیو های مستقل و عناوین خلق شده توسط آن ها یکی از بهترین راه ها و همچنین کم هزینه ترین آن ها برای لذت بردن از دنیای بازی های ویدیویی محسوب میشوند. البته باید بدانید که به دنبال چه عنوانی میگردید و چه قصدی از انجام این بازی ها دارید، آیا به دنبال یک بازی بازی طولانی و یا با ارزش تکرار بسیار بالا هستید تا مدت زیادی را در دنیای آن بازی سپری کنید؟ یا شاید به دنبال اینکه یک آخر هفته پر هیجان و یا به دنبال یک داستان بسیار ناب و رمان تصویری جذاب برای آخر هفته اتان در نظر گرفته اید، شاید هم بخاطر اپیدمی و وضعیت موجود به دنبال یک سرگرمی چند نفره برای روز های در خانه ماندنتان به همراه خانواده هستید؟ به هر حال مهم نیست که شما چه هدفی از بازی کردن دارید، نکته مهم اینجاست که تمامی اهداف و انتظارات شما در بازی های مستقل و عناوین بسیار زیاد آن ها برطرف خواهند شد. بازی امروز نیز یک عنوان بسیار خوب برای آخر هفته شما به حساب آمده و میتوانید ساعاتی را در دنیای بازی گذرانده و خو را سرگرم آن کنید، بازی در قسمت هایی از خود اشکالاتی را به همراه دارد اما تجربه کلی آن میتواند بسیار شیرین و سرگرم کننده باشد.

بازی Toolboy در سال ۲۰۲۰ و برای رایانه های شخصی و همینطور پلتفرم Nintendo Switch منتشر و در دسترس قرار گرفته است. بازی داستانی جذاب را از یک تعمیرکار رباتیک روایت میکند و شما را در آغاز کشفیات و مبارزات او با نیرو های متجاوز قرار خواهد داد.

شما در نقش یک ربات هوشمند و تعمیرکار هستید که اجازه ی رفتن به تعطیلات آخر هفته خود را نداشته و باید در آخر هفته نیز به کار و تعمیر یکی از نقاط سازمانتان بپردازید، در حین کار شما متوجه یک نقشه بسیار خاص شده و پس از مدتی و پی بردن به برخی از راز های سازمان و قسمت های مخفی آن توسط افرادی متجاوز شناسایی شده و داستان بازی با فرار و سپس مقابله شما با آن ها شروع میشود.

بازی روایتی بسیار ساده و روتین دارد و همچنین شکل پیچیده و پر شاخ و برگی را به خود نخواهد گرفت، با وجود قابلیت های زیاد شما اصلا یک قهرمان و شخصیت کاملا خوب نبوده و داستان از کلیشه های همیشگی بیشتر اینگونه روایت ها دوری خواهد کرد.

گیم پلی بازی هم مانند سبک های پلتفرمر بازی های کلاسیک دهه های گذشته طراحی شده است، با این تفاوت که گرافیک و جلوه های امروزی تری را در آن شاهد بوده و همچنین برخی از المان های مدرن تری در گیم پلی بازی وجود دارد. شما قابلیت های محدودی را در ابتدای بازی داشته و با پیشروی در میان سطوح قادر به بالا بردن قابلیت ها و باز کردن قسمت های جدید هستید. تنوع در قسمت های مختلف بازی به جر برخی از معما های آن قابل قبول است اما در برخی اوقات سیستم هوش مصنوعی ممکن است شما را آزار دهد، همچنین مکانیزم مرگ در بازی بسیار پیش پا افتاده است و شما میتوانید به سرعت در بازی بمیرید اما خب مجازات خاصی برای آن در نظر گرفته نشده و سیستم چک پوینت های بسیار زیادی در بازی وجود دارند.

حرف آخر

بازی Toolboy یک تجربه سرگرم کننده و تا حد زیادی متنوع میباشد که شما میتوانید برای آخر هفته خود انتخاب کرده و به تجربه آن بپردازید، بازی در حالت کلی اشکالاتی را به همراه دارد اما با کمی انعطاف پذیری میتوان از آن ها چشم پوشی کرد، همچنین باید این نکته را هم در نظر گرفت که قیمت بازی آنچنان بالا نیست و گزینه ی مقرون به صرفه ای محسوب خواهد شد و با تمامی این اوصاف ارزش یک بار تجربه را خواهد داشت.

Verdict

Toolboy is a fun and very diverse experience that you can choose for your weekend and experience it, the game has its drawbacks in general, but with a little flexibility can be ignored, also It should also be taken into account that the price of the game is not so high and it will be considered an affordable option and with all these features, it will be worth the experience once.

7.1

نقاط قوت

  • گرافیک قابل قبول
  • داستان پردازی ساده و بدور از کلیشه
  • قابلیت های متنوع در گیم پلی

نقاط ضعف

  • سیستم هوش مصنوعی
  • مکانیزم مرگ های زیاد و غیر منطقی
7.5 گرافیک
6.5 گیم پلی
7.5 داستان
7 موسیقی