نقد و بررسی Tracks – Toybox Edition

نقد و بررسی Tracks – Toybox Edition

بازی های بسیار خاصی وجود دارند که هدف آن ها صرفا سرگرم کردن شما میباشد و نه چیزی بیشتر، این بازی میتوانند شما را به راحتی غرق دنیای خود کنند بدون آنکه حتی هدف مشخصی در آن ها وجود داشته باشد، به نوعی هدف آن ها قدرت تخیل شماست، درست مانند یک اسباب بازی، شما هیچ ایده صد درصدی را در آن ها ندارید، هنگامی که در کودکی یک تفنگ اسباب بازی خریده یا هدیه میگرفتید قرار نبود که فقط نقش یک پلیس را در بازی های خود ایفا کنید و فقط و فقط هم به دنبال یک مجرم خاص در اتاق های خانه اتان بدوید. شما میتوانستید هزاران مجرم مختلف را دستگیر کنید و یا حتی خودتان آن مجرم باشید، یادم می آید که در یکی از جشن های تولدم یک مسلسل کلاشینکف هدیه گرفتم، من با آن تفنگ به هزاران بانک خیالی دستبرد زدم، مجرمان بسیاری را دستگیر کردم و از دست تعداد زیادی پلیس نیز فرار کردم. در دنیای بازی های ویدیویی نیز برخی از بازی ها دقیقا مانند یک اسباب بازی عمل میکنند. شما برای تجربه آن ها اصلا نیازی به داستان و یا هدف ندارید، آن ها وجود دارند که شما داستان و رویای منحصر به فردتان را در آن ها به اجرا در آورید.

بازی Tracks – Toybox Edition نیز یک عنوان بی حد و مرز خواهد بود که همانطور که پسوند اسمش پیداست واقعا مانند یک اسباب بازی بسیار با کیفیت عمل خواهد کرد. بازی در سال ۲۰۲۰ و برای پلتفرم های Xbox One , Nintendo Switch و همچنین رایانه های شخصی منتشر شده است.

شما در بازی یک مکانیزم ساده و روان طرف هستید و آن هم چیدن ریل برای عبور قطار اسباب بازیتان است. این حرف شاید در ابتدا و در ظاهر بسیار کسل کننده و ساده به نظر برسد اما وقتی لذت بخش خواهد شد که شما بدانید میتوانید تمام قسمت های پیرامون ریل خود را طراحی کرده و یا بهتر بگویم که وسایل و چیز هایی را به آن اضافه کنید. چیز هایی از قبیل ساختمان ها و برج ها، وسایل نقلیه، خیابان ها و بسیاری از موارد دیگر که میتوانند دنیای مخصوص به خودتان را به بهترین شکل ممکن در بازی ایجاد کنند. شما میتوانید یا از ابتدا یک دنیای را برای خود طراحی کرده و یا از سه دنیا و فضای موجود در بازی استفاده کنید، یعنی اتاق خواب و آپارتمان و همچنین ماه که میتوانید تمام تغییرات و ابزار موجود را نیز به آن ها اضافه کنید.

بازی هیچ حد و مرزی برای تخیلات شما قائل نخواهد شد و همین امر نیز نکته اصلی و سرگرم کننده درون آن است، شما با سیستم گیم پلی کوتاه و چند ساعته طرف نیستید چون اصلا چیزی به این شکل برای آن تعریف نشده، به جای آن شما میتوانید تا مدت های زیادی به انجام بازی بپردازید و سیستم طراحی ها و ابزار داخل بازی آن چنان خوب و جالب هست که مانع از خسته و تکراری شدن آن بشود. همچنین یک قسمت مسافر هم در بازی وجود دارد که میتوانید انتخاب کنید تا افرادی از قسمتی خاص به سمت ایستگاه های قطار شما سرازیر شوند، همچنین مسافران خاصی نیز وجود دارند که شما باید آن ها را در مدت زمان معین و کمی به مقصدشان برسانید و در غیر این صورت هیچ اتفاقی نخواهد افتاد، چون شما در هیچ رقابتی نبوده و بازی اصلا قصد بازنده کردن شما را ندارد.

حرف آخر

بازی یک عنوان بی انتها بوده که به شدت نیازمند خلاقیت های فردی میباشد. شما در این بازی محدودیتی نداشته و دستتان نیز برای انتخاب ابزار مختلف برای جای دادن در زمین و اطراف ریل قطارتان بسیار  باز خواهد بود. ارزش این عنوان هم به همین مساله بوده و باعث خواهد شد که شما از خلاقیت خود برای لذت بردن از بازی و ساخت دنیا و فضای دلخواه خود به ساده ترین شکل ممکن در درون آن لذت ببرید، بازی مطمئنا یک عنوان با ارزش است که نمیتوان چیزی را راجب مدت زمان تجربه و قابلیت تکرار آن بیان کرد، چون تمامی این ها به خودتان بستگی خواهد داشت اما مطمئنا از صرف هزینه و وقت برای آن پشیمان نخواهید شد.

Verdict

The game is an endless title that requires individual creativity. You have no limits in this game and your hands will be very open to choose different tools to place on the ground and around your train tracks. The value of this title is the same and will make you enjoy your creativity to enjoy the game and build the world and your favorite space in the simplest possible way within it, the game is certainly a valuable title that can not be anything Rajab stated the duration of the experience and its reproducibility, because all this will depend on you, but you will certainly not regret spending money and time for it.

8.9

نقاط قوت

  • گیم پلی بدون محدودیت
  • ابزار بسیار زیاد برای اضافه کردن به بازی
  • طراخی های خوب و با کیفیت

نقاط ضعف

  • مشکل در کنترل های بازی
8.5 گرافیک
9.5 گیم پلی
9 داستان
8.5 موسیقی