نقد و بررسی Trail Boss BMX

نقد و بررسی Trail Boss BMX

با نقد و بررسی بازی دوچرخه سواری Trail Boss BMX در سایت Gamingles در خدمت شما دوست داران بازی های ویدئویی هستیم. بازی محصول تیم توسعه بازی های ننتیندو Yeah Us! و محصول سال ۲۰۱۹ می باشد. با بررسی همه جوانب مختلف این بازی به کیفیت و ارزش ببازی این گیم دوچرخه سواری خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

یکی از سیستم های بسیار ساده و کاملا ناقصی که برای بازی طراحی شده است این است که باید برای کارکتر های جدید با یک طراحی بد در منو شخصیت های جدید را آنلاک کنید. هیچ دکمه یا نشانی در منوی یا صفحه انتخاب کارکتر جدید وجود ندارد که بتواند ما را به گونه ای راهنمایی کند که باید برای انتخاب کارکتر جدید و یا آنلاک کردن آن چه کاری انجام دهید و بعد از مدت ها ور رفتن با بازی شاید متوجه شوید که با اشاره و کلیک کردن به وسط صفحه کارکتر جدید را پیدا می کیند که این طراحی از آن طراحی های عجیبی است که نقد بسیار منفی را به بازی انتساب می دهد. این مشکل فقط در انتخاب و آنلاک کارکتر ها نیست و در قسمت هایی که می خواهیم رنگ بندی دوچرخه را عوض کنیم نیز نمی دانیم که بعد از انتخاب رنگ چه کاری باید انجام دیم. باید گفت که واقعا راهنمای منوی ها و مشکل در سارفیس بازی به وضوح دیده می شود و بسیار خسته کننده است.

قسمتی برای خاص ساختن و تغییرات شخصی بر وی دوچرخه وجود دارد. انواع اقسام دیزاین ها و رنگ ها را می توانید برای دوچرخه خود انتخاب کنید. متاسفانه در بازی همان قدر که به خود دوچرخه ها اهمیت داده شده است به صاحب آن ها بی توجهی کرده اند. هیچیک از کارکتر های بازی را نمی توانید تغییر بدهید (شکل و شمایل آن ها منظور است) و اگر بخواهید تغییری در کارکتر ایجاد کنید فقط باید آن را عوض کنید که خوب اینجا هم تنبلی و سستی در طراحی بازی را بار دیگر شاهد هستیم.

برای انتخاب بازی در منوی اول برای شروع بازی به شما پنج چالش مختلف و نوع مسابقه دوچرخه سواری معرفی می کند. هر کدام از آنها سبک و استایل مخصوص به خودشان را دارند. هر کدام از آنها دارای ۸ ترک و جاده مخصوص به خودشان هستند که مسیر های گوناگونی در همان سبک مسابقه جاده مخصوص به خودش در آن تعبیه شده است. بعد از انتخاب مسیر مورد علاقه و یا آخرین مسیر آنلاک شده به منوی دیگری می روید که می توانید سطح سختی هر مرحله را انتخاب کنید. تیم توسعه دهنده به خوبی سه سطح مختلف را در بازی قرار داده است و جدا از آن می توان گفت در ترتیب مراحل مسابقه و گذاشتن تنوع در انجام و استایل هر بازی را می توان یکی از نکات مثبت تیم بازی ساز دانست.

یکی دیگر از توسعه های بازی به داشتن چالش ها در هر زمینه بازی بر می گردد. به طور مثال در بازی می توان به راحتی دید که هنگام لود بازی در کنار نمایش نقشه کلی دوچرخه سواری در سمت راست صفحه لیستی از چالش ها و کار هایی که باید در بازی انجام دهید نوشته شده است و بعد از اتمام آنها تازه می توانید به مرحله بعدی بروید. با تغییر سطح سختی بازی به متوسط و دشوار چالش های بازی تایمی هم می شوند و تعداد حرکت های با دوچرخه افزایش پیدا می کند.

گرافیک بازی هم در ساده ترین حالتی است که می توانید تصور کنید قرار گرفته است. البته اینگونه موتور های طراحی معمولا استایل تکراری خودشان را دارند که نیمی از گیمر ها به سطح گرافیکی بازی اهمیتی نمی دهند. ولی اگر بخواهیم دقیق کیفیت طراحی گرافیکی بازی را بسنجیم باید گفت که اصلا طرح خاص و آرتی در توسعه تصویری بازی وجود ندارد و طراحی های محیطی با جزییات بالا وجود ندارد. و البته نقص های گرافیکی در بازی باعث شده کلا نمایشی از تصویر های بازی می گیرید کیفیت بالایی نداشته باشد و کلا محیط بازی را می توان خسته کننده نامید.

بازی در خود گیم پلی یبازی به خودی خود مشکل خاصی ندارد ولی ایراد های گرافیکی تاثیراتی در گیم پلی بازی ایجاد می کنند مانند فرود آمدن دوچرخه ها از بلندی ها بعضی مواقع با لگ و پرش های گرافیکی مواجه می شود که توجیه پذیر نیستند.

 

حرف آخر

شاید این بازی در خیلی از قسمت های معمولی و تنظیمات و منو ها مشکل های فراوانی داشته باشد ولی اگر بخواهیم آن را از حسن گیم پلی جمع بندی نماییم باید گفت تعداد جاده ها و نوع مسابقات مختلف در آن ها باعث شده است که تنوع بازی در آن بالا باشد.

Verdict

This game may have many problems in many normal parts and settings and menus, but if we want to summarize it from the good gameplay, we must say that the number of roads and the type of different competitions in them has caused the variety of games in It should be high.

3.5

نقاط قوت

  • شبیه سازی دوچرخه پرشی

نقاط ضعف

  • مشکل در فرود آمدن دوچرخه
  • کمبود های طراحی هایگرافیکی محیطی
  • نداشتن کاستوم کردن شخصیت های بازی
4 گرافیک
2 داستان
5 گیم پلی
3 موسیقی