نقد و بررسی Vampire: The Masquerade – Shadows of New York

نقد و بررسی Vampire: The Masquerade – Shadows of New York

یکی از ژانر های جذاب داستان نویسی مخصوصا برای رده سنی جوانان روایت های مربوط به خون آشام ها میباشد، اما با این وجود بازی ها و داستان های آنچنان با کیفیتی در رابطه با این داستان ها منتشر نشده اند و جای خالی یک عنوان با کیفیت و کامل در ژانر بازی های خون آشامی بسیار حس میشود. شاید آخرین بازی نسبتا خوبی که منتشر شد عنوان Wampyr بود که آن نیز با مشکلاتی در زمینه گیم پلی و داستان پردازی در خودش همراه بود و در طول سال هایی که بازی های ویدیویی برای نسل های مختلف کنسول های بازی عرضه میشوند عناوین محدود و با مشکلات زیادی در مورد خون آشام ها ساخته شده اند و همین محدودیت و ضعیف بودن بازی ها بازخورد های بسیار منفی را برای این ژانر از بازی ها در پی داشته است. به هر حال و با این وجود در سال ۲۰۲۰ بازی تحت عنوان Vampire: The Masquerade – Shadows of New York برای کنسول Xbox One و همچنین رایانه های شخصی منتشر شد که به دلیل سبک خاص بازی که به شکل رمان تصویری میباشد نمیتوانست جای خالی یک گیم پلی بی نقص در میان این آثار را پر کند اما از نظر داستان پردازی تبدیل به یک اثر بسیار با ارزش شد و حداقل از این حیث توانست کمی جای خالی این بازی ها را پر کند.

در بازی شما در نقش یک خبرنگار جوان اما بسیار بی انگیزه قرار دارید که به تازگی تبدیل به یک خون آشام سطح پایین شده است و پس از مدتی با به قتل رسیدن یکی از خون آشام های سطح بالا وظیفه ی تحقیق در مورد قتل او و پیدا کردن قاتلان را به او سپرده خواهد شد و شما درگیر یک پرونده قتل بسیار پیچیده و در عین حال جذاب خواهید شد.

جزییات داستانی بسیار خوب و قابل قبول خواهند بود و تمام سوالات شما در بازی به پاسخ های مناسبی خواهند رسید. در بازی شاهد شخصیت پردازی های به شدت خوب و کار شده ای هستیم و دنیای بازی بسیار پر رمز و راز و جذاب به نظر خواهد رسید. پیشینه ی تمام شخصیت های اصلی به خوبی و در طول داستان برای مخاطب روشن خواهد شد و شما دلایلی مانند چگونگی تبدیل شدن به خون آشام و یا دلیل بی انگیزه بودنتان را در زمان مناسبی خواهید فهمید.

روند داستان بسیار مثبت بوده و شما درگیر خود خواهد کرد، بازی تا انتهای خود پیچیدگی داستانی اش را حفظ خواهد کرد و پایان بندی آن قابل پیش بینی نخواهد بود. همچنین داستان های فرعی در بازی گنجانده شده که به اندازه ی همان داستان اصلی جذاب و تاثر گذار خواهند بود، شاید بخاطر تم و حال و هوای بازی و همینطور ژانر داستانی بازی که خون آشامی است بازی برای گیمر های قدیمی تر خوشایند نباشد اما بدون شک برای جوان ها و نوجوان ها قابل پسند خواهد بود.

شما در بازی تقریبا هیچ کار خاصی به جز انتخاب دیالوگ و متن نخواهید کرد و تاثیرات این انتخاب ها نیز آنچنان بالا نخواهد بود، همچنین بر خلاف بیشتر بازی های رمان تصویری که پایان های متعددی را به همراه دارند، در بازی فقط شاهد دو پایان متفاوت خواهیم بود اما تفاوت در آن ها قابل قبول هستند، گرچه بهتر بود پایان بندی های بیشتری را در بازی شاهد بوده و همینطور انتخاب ها تاثیرات بیشتری را در بازی و داستان داشته باشند.

حرف آخر

بازی Vampire: The Masquerade – Shadows of New York از نظر داستانی یک عنوان بی نقص با داستان جذاب و شخصیت پردازی های بسیار قوی و عمیقی خواهد بود، شما تقریبا از همان ابتدای بازی درگیر داستان پردازی و شخصیت های درون آن خواهید شد و این جذابیت تا انتهای بازی نیز همراه شما خواهد بود، انتخاب های شما در بازی نیز تاثیرگذار خواهند بود اما نه به اندازه ی دیگر بازی های خوب در این سبک، پایان بندی های بازی نیز فقط شمال دو پایان مختلف خواهد بود که از نظر تعداد پایان بندی در مقایسه با بازی ها و عناوین دیگر این سبک بسیار کمتر است، اما با این حال اگر از طرفداران بازی های داستان محور و به خصوص رمان های تصویری باشید، بازی با داستان بسیار خوب و درگیر کننده خود قابلیت سرگرم کردن شما را دارا بوده و ارزش تجربه را خواهد داشت.

Verdict

Vampire: The Masquerade – Shadows of New York will be a perfect title in terms of story with fascinating story and very strong and deep characterization, you will be involved from the very beginning of the game because the characterization and the characters inside it are still fascinating. And it is interesting that it will be with you until the end of the game, your choice in the game will also be affected, but not as much as other good games in this genre, the ending of the game will be different only in the north of the two endings The ending is very low compared to other games and titles of this genre, but nevertheless if you are a fan of story-driven games and feature novel features, playing with your very good and engaging story enables you to And you will have the experience.

8.8

نقاط قوت

  • داستان پردازی بسیار خوب
  • شخصیت پردازی بسیار عمیق
  • روایت های فرعی جذاب
  • موسیقی های فوق العاده

نقاط ضعف

  • پایان بندی های محدود
  • تاثیر گذاری کم انتخاب ها
8.5 گرافیک
8 گیم پلی
9.5 داستان
9 موسیقی