نقد و بررسی Wolfenstein: Youngblood

نقد و بررسی Wolfenstein: Youngblood

امروز سراغ نقد و بررسی بازی مهیج و سرگرم کننده Wolfenstein: Youngblood رفتیم. این بازی در سبک بازی های اکشن و تیراندازی اول شخص قرار دارد. این عنوان جذاب توسط شرکت MachineGames طراحی و توسط شرکت معروف و شناخته شده Bethesda Softworks نیز منتشر شده است. این عنوان برای پلتفرم های Nintendo Switch, PlayStation 4, Google Stadia, Microsoft Windows, Xbox One عرضه شده است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی مهیج Wolfenstein: Youngblood می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای Gamingles همراه باشید.

وقایع بازی Wolfenstein: Youngblood  نوزده سال پس از وقایع نسخه New Colossus رخ می دهند و حال آمریکا و کشورهای دیگر جهان از زیر سلطه نازی‌ها بیرون آمده‌اند. داستان بازی پیرامون خانواده ویلیام بلاسکوویچ و همسرش آنیا است که به همراه دو فرزند خود یعنی جسی و سوفیا در مزرعه‌ای آرام زندگی می‌کنند. اما اینطور که پیداست آنیا و ویلیام زندگی قبلی خود را فراموش نکرده و تلاش می‌کنند تا روحیه جنگنده و خشن خود را به فرزندانشان هم منتقل کنند و به آنها نیز آموزش دهند. اتفاقات و گیم پلی بازی از جایی آغاز می شود که ویلیام بدون خداحافظی به طور ناگهانی ناپدید می‌شود. سوفیا و جسی که به کمک دوست صمیمیشان ابی واکر متوجه می‌شوند پدرشان به نئو پاریس سفر کرده تصمیم می‌گیرند سه نفره به فرانسه رفته و پدرشان را پیدا کنند. روایت داستانی بازی Wolfenstein: Youngblood بیش از حد ساده است و بر خلاف عنوان قبلی این سری، اتفاقات بزرگ و مهمی در طول بازی رخ نمی‌دهد. در واقع هیچکدام از مراحل بازیروایت گر داستانی خاصی نیستند و تنها هدف داستان پراموندو قلوهایی است که فقط پی پیدا کردن پدرشان هستند. در مواقعی از گیم پلی بازی احساس می‌شود که تیم نویسنده و طراح داستانی وقت زیادی را برای بهبود داستان نگذاشته اند و بازی از داستان کوتاهی رنج می برد.

از لحاظ گیم پلی جذاب بازی Wolfenstein: Youngblood بهترین جنبه بازی است توسعه دهندگان با استفاده از ویژگی های سیستم های RPG باعث شده اند گان پلی بازی کمی عجیب بنظر برسد. گیم پلی بازی به جای اینکه یک سبک تیرانداز مبتنی بر مهارت داشته باشد می توان آن را براساس اعداد و ارقام دانست به طوری که برای مثال در مواقعی می توانید با نشستن پشت یک مسلسل و رگبار و نشانه گرفتن روی دشمنان به راحتی آب خوردن آنها را از بین ببرید که گاهی اوقات حس چالش برانگیز بودن بازی را از بین می برد. و یا تپانچه ای که در سری بازی های قبل Wolfenstein  بسیار مناسب و همه کاره بود اکنون از نظر عملی برای Headshot کردن اینقدر بی فایده شده است. با وجود اینکه تعداد سلاح‌های بازی تعداد انگشت شماری داردند هر اسلحه‌ای، حتی آن کلت ساده اولیه هم طراحی دقیق و جذابی دارد به دست گرفتن سلاح های مختلف نظیر شاتگان،‌ مسلسل، اسلحه الکترونیکی یا اسلحه لیزری تجربه متفاوت و لذت بخشی را با وجود تعداد کم در اختیار بازیکنان قرار می هد یانگ‌بلاد شاید در زمینه‌های دیگر ضعف‌هایی داشته باشد اما گان‌پلی بازی در یک کلام فوق‌العاده است.

از لحاظ طراحی شخصیت پردازی و طراحی های بصری بازی Wolfenstein: Youngblood بازی عملکرده خوبی داشته است و اندک شخصیت‌هایی که با سوفی و جس همراه می‌شوند چیزی از شخصیت‌های اصلی سری بازی های قبلی کم ندارند از آنجایی که هم جس و هم سوفی هر دو شوخ طبع هستند، تماشای تعامل آن‌ها و یا رفتارهایی که در طول بازی با یکدیگر دارند می تواند بسیار جذاب باشد و حتی صحبت‌هایی که به طور تصادفی در حین بازی کردن بین آن‌ها ردوبدل می‌شود، واقعا لذت بخش است.

بازی Wolfenstein: Youngblood یک بازی به سبک Co-Op است و تجربه بخش Co-Op بازی، به لطف جذابیت همیشگی بازی با یک بازیکن واقعی به جای هوش مصنوعی بسیار جذاب تر است و اینکه بتوانید در جریان نبرد‌های بازی هوای همدیگر را داشته باشید و باهم یک مرحله را مخصوصا در درجات سختی بالاتر به پایان برسانید، تجربه خوبی در بازی ارائه می‌دهد. اما خب اگر به هر دلیلی موفق به Co-Op بازی کردن یانگ‌بلاد نشدید، جای هیچ نگرانی نیست؛ چرا که بازی دارای هوش مصنوعی دقیق و حساسی است که می تواند جای یار دوم شما را بگیرد. سازندگان آنقدر هوش مصنوعی خوبی برای شخصیت دوم در بازی طراحی کرده‌اند که خیلی وقت‌ها سطح بازی وی شما را شگفت‌زده خواهد کرد.به طوری که پیش از انتشار بازی تهیه‌کننده آن از طراحی هوش مصنوعی شخصیت دوم به‌عنوان یک چالش در بازی نام برده بود و آن‌ها موفق شده‌اند این چالش را به بهترین شکل پشت سر بگذارند.

خووشبختانه در بازی Wolfenstein: Youngblood محتوای زیادی برای سرگرم کردن مخاطب وجود دارد. از لول‌آپ کردن سلاح ها و شخصیت ها تا مراحل فرعی که به شکل تصادفی ظاهر در نقشه بازی و یا اکتشفات در پیرامون یک محیط خاص ظاهر می‌شوند. محیط های بازی و عوامل محیطی آن به قدری زیبا و ترسناک طراحی شده اند که بازیکن می تواند هر یک از نقاط محیط بازی را اکتشاف کند و نقاط مخفی آن را کشف کند. خوشبختانه بازی Wolfenstein: Youngblood نسبت به دو عنوان قبلی این مجموعه فرصت بیشتری برای گشت و گذار در محیط را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد و روندی خطی کمتری دارد.

در حالی که در مأموریتهای اولیه بازی Wolfenstein: Youngblood شاهد این بودیم که به طور منظم در انتقال صحنه بازی ذخیره می شود، و موقعیت های بعدی ما را از ابتدا پس از مرگ مجبور به شروع مجدد مب کند. هنگامی که می خواهید به برخورد با باس فایت برسید با کشته شدن توسط اون مجبور می شوید دوباره در کل نقشه بازی به اکتشاف بپردازید. شما XP یا غارت خود را از دست نمی دهید ، اما این یک درد کلی است که دوباره باید به همان دشمنان شلیک کنید. همین کار را می توان برای اقدامات همکاری کاملاً غیر ضروری دانست مانند این که هر دوی شما باید در را باز کنید.

 

حرف آخر

بازی دارای گیم پلی چالش برانگیزی است که همراه شده با شخصیت پردازی های فوق العاده و یه یاد ماندنی که روند گیم پلی بازی را بهبود بخشیده اند. از نقاط مثبت دیگر بازی می توان به صداگذاری و کنترل عالی آن اشاره کرد که این محصول را یکی از بهترین پیشنهاد های سبک تیراندازی اخیر می توان نام برد.بازی Wolfenstein: Youngblood یک تجربه عالی را در اختیار بازیکنان قرار می دهد به خصوص اگر این بازی با یک دوست انجام دهید. خوشبختانه بازی از لحاظ موسیقی عملکرد فوق العاده ای داشته است به خصوص در صداگذاری آیتم ها و عوامل محیطی به طوری که افکت‌های صوتی بازی طراحی فوق العاده و باکیفیتی دارند و هیچگاه از شنیدن آن‌ها بازیکن خسته نمی شود.

Verdict

The game has a challenging gameplay that comes with fantastic and memorable characters that improve the gameplay process. Other highlights of the game include excellent sound and control, which is one of the best recent shooting style offers. Wolfenstein: Youngblood provides a great experience for players, especially if this Play with a friend. Fortunately, the game has been great musically, especially in the sound of environmental items and elements, so that the sound effects of the game are superb and high quality, and the player never gets tired of hearing them

7.9

نقاط قوت

  • گیم پلی روان و سرگرم کننده
  • گرافیک عالی
  • موسیقی متن عالی و با کیفیت

نقاط ضعف

  • ضعف در طراحی بخش داستانی
  • باگ های متعدد در بخش Co-Op
8.5 گرافیک
8 گیم پلی
7 داستان
8 موسیقی

ارسال دیدگاه