نقد و بررسی Lovecraft’s Untold Stories

نقد و بررسی Lovecraft’s Untold Stories

بازی Untold Stories Lovecraft یک بازی RPG اقدام به تهدید آمیزه ای است که در آن شما می توانید دشمنان بی شماری وحشت زده کنید. داستان های ناگوار Lovecraft، از LLC Blini Games، یک بازی اکشن از بالا به پایین است که شخصیت بازی مانند آن را پنهان نمی کند. شخصیت شما یک چشم خصوصی مجهز به تفنگ ساچمهای و مهمات نامحدود است. بخش خوبی از زمان پخش خود را صرف کستیل انفجار و دیگر، وحشت کمتر انسانها با آن – مگر اینکه شما ترجیح می دهید از دینامیت، نارنجک یا کوکتل مولوتف استفاده کنید. در آخر به سراغ نمره دادن و نکات مثبت و منفی بازی میرویم.پس با نقد و بررسی Lovecraft’s Untold Stories از تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای Gamingles همراه ما باشید.

داستان

شما بازی را به عنوان کارآگاه جان مورفی شروع خواهید کرد. شما در حال بررسی یک مورد عجیب و غریب هستید، سعی کنید آهنگ های مربی و دوست شما، کارآگاه LeGrasse را دنبال کنید. سرنخ ها شما را به یک عمارت هدایت می کنند، جایی که شما به زودی یک فرقه عجیب و غریب و انواع مصنوعات پیچ خورده را کشف خواهید کرد. در نهایت شما حتی برخی از هیولا واقعا عجیب و غریب روبرو می شوند! پس از زنده ماندن وحشت عمارت، دوست خود را پیدا خواهید کرد، اما این مطمئنا پایان سفر شما نیست.

زمینهای عجیب بسیاری برای شما وجود دارد که هر کدام با موضوع جداگانه و تصاویر منحصر به فرد مورد بررسی قرار گیرند. شما یک عمارت، یک بیمارستان، یک قبرستان، منهیل زیرزمینی و بسیاری مکان های دیگر را کشف خواهید کرد. مکان های مختلف دارای نوع خاصی از هیولاها هستند. این مکان ها به صورت فصل نشان داده می شود و هنگامی که از طریق آن بازی می کنید، می توانید فصل را پر کنید.

داستان بازی بر روی صفحه نمایش انتخاب شخصیت، صفحه نمایش بارگیری از فصل های جداگانه و از طریق تمام آیتم ها و مصنوعات عجیب و غریب که در هنگام کاوش مواجه می شوند، گفته می شود. با این حال، بیشتر مصنوعات مورد بررسی شما (که جالب ترین گزینه برای به حداکثر رساندن داستان است)، معمولا عواطف خود را پایین می آورد، که در نهایت شما را می کشد. این کمی ناراحت کننده است که آرتیفکت را ترک کنید، تنها در صورتی که کمترین عقل را داشته باشید، زیرا عموما راه بسیار سرگرم کننده و جذاب برای خواندن داستان پشت آن است.

در طول بازی شما می توانید شخصیت های دیگر را باز کنید، که شما برای اولین بار در بازی بازی می کنید قبل از باز کردن آنها در منوی بازی. در حال پخش از طریق خط داستان هر شخصیت، شخصیت دیگری را باز می کند، به محض اینکه شما در داستان خود روبرو می شوید.

گرافیک

داستان ناگفته Lovecraft دارای یک نگاه یکپارچه سازی با سیستمعامل است که دارای گرافیک سبک پیکسل است. این بازی یک فضای تاریک را از طریق رنگ های عمدتاٌ تاریک و غم انگیز منتقل می کند، که به تنظیم بازی بستگی دارد. مکان های مختلفی وجود دارد، همه با جو و محیط گرافیکی منحصر به فرد. رابط کاربر ساده و متفکر است و سلامت و سلامت در سمت چپ بالای صفحه نمایش شما نمایش داده می شود و استحکام و سلاح + مهمات در سمت راست بالا. در وسط پایین چند اسلات سریع برای موارد قابل استفاده است. وسط بالا نشان می دهد بخشی از نقشه شما در است. همچنین یک صفحه نمایش موجودی و یک نقشه کامل که میتوانید مشاهده کنید وجود دارد. طرح ها و انیمیشن های محیط، شخصیت ها و هیولاها به خوبی انجام می شود و متناسب با موضوع است.

صدا

موسیقی متن فیلم تاریک تاریک بسیار زیبا است و چیزی است که شما مطمئنا متوجه خواهید شد که شما شروع به بازی، اما بعد از مدتی آن را به محو شدن در پس زمینه در حالی که شما در حفظ و کشتن دشمنان متمرکز شده است، و شما به سختی موسیقی را متوجه بیشتر. صدای اسلحه ها و حرکت شخصیت و دشمنان بسیار واضح و قابل توجه است و معمولا شما بیشتر به این صداها تمرکز می کنید.

گیم پلی

داستان Untold Stories Lovecraft یک سبک یکپارچهسازی با سیستمعامل Rogue-Lite Dungeon-Crawling RPG است. شما مکان های تاریک و مرموز را کشف خواهید کرد، با دشمنان عجیب و غریب ملاقات خواهید کرد و شما آنها را شلیک خواهید کرد. در طول راه، بسیاری از آثار متفاوتی وجود دارد که میتوانید با آن ارتباط برقرار کنید، بعضی به سادگی یک داستان کوتاه را بیان می کنند، اما برای اکثر آنها (حداقل در ابتدای بازی) شما می توانید واکنش شخصیت خود را به آثار منتخب انتخاب کنید، که ممکن است منجر شود به نتایج متفاوت، بسته به انتخاب شما. شما می توانید هر دو شفا، صدمه دیده، دیوانه و یا بدون اثرها تجربه کنید.

هر فصل نگاه منحصر به فرد و نوع خاصی از دشمنان، همیشه با یک رئیس بزرگ پایان می دهد، هنگامی که شما رفع یا قفل اتاق رئیس. سطوح به صورت تصادفی تولید می شوند، بنابراین گاهی اوقات شما به رئیس بسیار سریع برسید، گاهی اوقات شما برای مدت زمان زیادی سرگردان می شوید. در طول راه شما بسیاری از چیزهای مرگبار روبرو می شوند: دشمنان غلیظ، بلکه تله های سنبله یا گودال سمی است. اتاق های دشمنان همیشه باید قبل از اینکه بتوانید پیشرفت بیشتری داشته باشید، پاک می شوند.

تله های اسپایک در سطوح مشخصی بهتر از دیگران دیده می شوند، که در بعضی موارد می تواند کمی خسته کننده باشد. همچنین گاهی اوقات شخصیت شما در پشت یک شیء زیست محیطی پنهان است و دشمنان همچنان به شما حمله می کنند. تله های اسپایک نیز می توانند بخشی از اشیاء محیطی باشند، اما هرگز به طور کامل پنهان نمی شوند.

این بازی سرنوشت ساز است، و ویژگی های perma-death است. مرگ پرما می تواند خسته کننده باشد: سطح کاملا جدیدی تولید خواهد شد و شما از همان ابتدا شروع خواهید کرد. با این حال، اگر شما موفق به پیدا کردن ankh، شما را در یک محل تصادفی در فصل، بدون از دست دادن پیشرفت خود را احیا خواهد شد. مورد در فرآیند مصرف خواهد شد.

از دست دادن سلامت مرگبار است. سلامت با یک نوار نشان داده نمی شود، اما با رگ های خفیف در پرتره شخصیت شما. اگر شخصیت شما شروع به عجله کند، می توانید با خیال راحت فرض کنید که شما در منطقه خطر قرار دارد و شما باید عقلانیت شخصیت خود را تقویت کنید تا از بین رفتن عقلانیت از بین بروند.

تحقیق در مورد اغلب اوقات منجر به از دست رفتن سلامتی خواهد شد. با این حال، داستان پیچیده تر سرگرم کننده تر است برای بررسی، از فقط به دور از اقلام دور … منجر به از دست دادن سلامت زیادی اگر شما این کار را انجام دهید. بعضی از موارد بهداشت و سلامتی را بازگردانده اند، اما همیشه مشخص نیست که کدام گزینه برای انتخاب یک اثر مفید است. راه دیگر برای بازگرداندن سلامت، خوردن شکلات است، اما گاهی اوقات شما با مواردی که شما غارت می کنید، بدبختی خواهید داشت و شکلات زیادی در سطح نخواهد بود.

اگر ایست بازرسی خود را در نقطه ای قرار دهید که تقریبا از بین رفتن عمر و یا کم HP نابود شده است، از آن بسیار سخت است. از آنجایی که شما می بایست خیلی خوش شانس با سطوح تولید تصادفی و غارت باشید، به زودی به عنوان یک اتاق جدید پر از دشمنان وارد می شوید و یا یک جسم را بررسی می کنید.

پس از اتمام فصل، شما را به نوعی اتاق ایمن منتقل می کنیم که در آن شما می توانید اقلام را خاموش کنید و دانش خود را در مورد بزرگترین هیولا های رئیس جمع آوری کنید، که در نهایت شما را قادر می سازد تا آنها را شکست دهید. پس از این شما قادر خواهید بود فصل جدید را انتخاب کنید. شما میتوانید از منوی اصلی بازی به این اتاق بازگردید و میتوانید بازی خود را در آنجا ذخیره کنید.

مواردی که شما غارت می کنید به صورت تصادفی تولید می شوند و غارت به نظر می رسد در سطوح بعد در مقایسه با اولین اولی بسیار کوچکتر است. این باعث می شود که اثرات وضعیت مانند “مسمومیت” و “خونریزی” در سطوح بعد خطرناک تر باشد. همچنین، از آنجا که به نظر می رسد اقلام کمتر چابکی در سطوح بعد، شما نیز بسته های بهداشتی و شکلات بسیار کمتر دریافت، باعث می شود بازی به مراتب سخت تر است. در سطوح پیشین شما به احتمال زیاد در همه جا به نفع مورد استفاده قابل استفاده است. مغازه داران در این بازی بسیار نادر هستند، اما در سطح اول بسیار مورد نیاز است.

این بازی دارای سه تنظیمات سخت افزاری مختلف است و در حالی که هنوز آسان است هنوز هم ویژگی های مرگ و میر را دارد و باعث می شود که دشمنان کوچکتر به راحتی باقی بمانند. اما خیلی راحت نیست: شما نبرد رئیس را نخواهید دید، مگر اینکه حملات خود را از بین ببرید. شما می توانید تفنگ خود را با موس خود، در اطراف شخصیت خود، هدف قرار دهید. یک تفنگ دستی کاملا کوتاه است و گاهی اوقات متوجه می شوید که تفنگ در صورتی که یک دشمن از شخصیت شما یک زاویه مشخص باشد ضربه نخواهد خورد. خوشبختانه، اسلحه دارای مهمات نامحدود است، اما بازنگری طول می کشد.

حرف آخر

این بازی RPG سرکش آرشیو کامل عمل است. جو به تنظیمات میرسد، و موضوع Lovecraftian خیلی خوب به گرافیک بازی پیکسل هنر بازی با سبک یکپارچهسازی بافتی تبدیل شده است. این یک بازی ساده است که نیاز به تفکر زیادی ندارد اما عالی است که برخی از بخار ها را از بین ببریم. از زمان پیش نمایشی که ما برای این بازی نوشتیم، توسعه دهندگان فصل زیادی بیشتر اضافه کرده اند و واقعا به ورود بازیکنان گوش می دهند.

verdict

This game is a good rogue lite RPG full of action. The atmosphere fits the setting, and the Lovecraftian theme translates pretty well into the retro-style pixel-art graphics of the game. It’s a simple game that does not require much thinking, but it’s great to blow off some steam. The developers added a lot more chapters since the preview we wrote for this game, and we really listened to the input of the players

8.6

نقاط قوت

  • گرافیک خوب
  • صداگذاری عالی
  • فضاسازی خوب

نقاط ضعف

  • متن های بلند و طولانی
  • نداشتن توضیح روشن در قستهای مختلف بازی
9 گرافیک
8 گیم پلی
8.5 داستان
9 موسیقی

ارسال دیدگاه